Про забудовника

Строительная компания STIKON

Будівельна компанія «Стікон» – велика українська будівельна та девелоперська компанія. Заснована в 1967 році. Головний офіс і основне місце ведення робіт – місто Одеса.

Історія

БК «Стікон» почала свою історію у 1967 р. з Одеського ремонтно-будівельного управління №7 (РБУ №7), яке займалося капітальним ремонтом і будівництвом на заводах Міністерства машинобудування для легкої, харчової промисловості та побутових приладів. Підприємство нараховувало 200 працівників, і з часом виросло в одну з найбільших будівельних організацій Одеського регіону, що динамічно розвиваються.

У 2008 році для забезпечення якості будівельно-монтажних робіт розроблена і введена в дію система управління якістю на базі міжнародного стандарту ISO 9001-20009, створена служба технічного нагляду за будівництвом, діє будівельна лабораторія і геодезична служба.

Кількість працівників станом на 2021 рік – понад 1100 людей.

Протягом всієї історії БК «Стікон» не фігурувала в конфліктних ситуаціях. Компанія не будує об’єкти на спірних територіях, в портфелі компанії немає об’єктів, які не введено в експлуатацію з будь-яких причин.

Види діяльності

Основною діяльністю будівельної компанії «Стікон» є забудова і реалізація житлової нерухомості. Також компанія виконує замовлення на будівництво комерційних об’єктів.

Загальна кількість зведених БК «Стікон» об’єктів – понад 120, загальною площею близько 5 млн. кв.м., з них житлових комплексів та будинків – 79, понад 3 млн. кв.м., 90% житлової нерухомості, побудованої БК «Стікон», це висотні будівлі.

 

Лідерство в галузі

Застосовуючи нові технології та підходи в будівництві, БК «Стікон» в різні часи була і залишається лідером у сфері будівництва на півдні України.

 • У 1973 році в експлуатацію введено перший 12-поверховий будинок в Одесі за адресою вул. Краснова, 12.
 • У 2006 році в експлуатацію введено перший 24-поверховий житловий комплекс в Одесі за адресою пр. Шевченка 12/2. Це перший будинок в Одесі такої поверховості з паркінгом та автономною котельнею, підкачування води та оригінальною системою опалення, резервом води на три доби і станцією енергоживлення. Експериментальне будівництво велося при супроводі НДІБК в Україні.
 • Комплекс апартаментів «Олімпійський» зводиться за адресою пр. Шевченка, 29/1. 30-поверховий комплекс будується із застосуванням сучасних технологій і на сьогодні є найвищою будівлею на Півдні України.

Муніципальні об’єкти та пам’ятники архітектури

 • Будівельна компанія «Стікон» виступає генеральним підрядником або виконує окремі роботи з реконструкції та відновлення муніципальних об’єктів і пам’яток архітектури.
 • Спасо-Преображенський кафедральний Собор на Соборній площі – повне відтворення, від розкопок до передачі готового об’єкта Одеській єпархії.
 • Одеський театр опери та балету – реконструкція фундаменту: 1800 паль вдавлені на глибину 18 метрів. Палі вдавлювалися з внутрішньої і зовнішньої сторін фундаменту, для цього була створена спеціальна сваєвдавлююча установка «Стікон-3» для ін’єкційних паль.
 • Воронцовський маяк – підводні роботи з відновлення та зміцнення стіни молу з застосуванням оригінального технічного рішення.
 • «Тещин» міст – капітальний ремонт опор моста зі зміцненням їх фундаментів, благоустрій прилеглої території.
 • Загальноосвітня Церковно-Парафіяльна школа – зведення з нуля.
 • Надбрамна дзвіниця Свято-Успенського монастиря – проведено весь цикл будівельних робіт.
 • Стадіон ОДАБА (Одеська державна академія будівництва та архітектури). Станом на червень 2019 року компанія «Стікон» розпочала роботи з реконструкції стадіону. Тут планується футбольне поле з дренажною системою і сучасним покриттям, трибуни на 700 місць, баскетбольне та гандбольне поля, бігова доріжка, роздягальня і побутові приміщення. Також буде виконано благоустрій прилеглої території.

Соціальна відповідальність

БК «Стікон» робить свій внесок у соціальний та економічний розвиток одеського регіону. Компанія надає постійну допомогу організаціям охорони здоров’я, освіти: оснащення кабінетів поліклініки № 14 сучасною медичною апаратурою, ремонт палат і операційних в обласній лікарні, онкологічному диспансері, міській лікарні №1. Спільно з Одеською обласною державною адміністрацією побудований і введений в експлуатацію притулок для безпритульних дітей «Світанок» по вул. В. Стуса.